Çatlak Kamuflaj

Her insanın cildi bir hikaye anlatır – kim olduklarını ve neler yaşadıklarını gösterir. Yara izlerinin insanlara nelere katlandıklarını hatırlatmanın bir yolu vardır – bazıları vitiligo (lekelerde cilt renginin kaybolmasına neden olan bir hastalık) veya hayatta kalan cilt veya meme kanseri gibi sağlık koşullarından gelir ve aynı zamanda diğer ameliyatlara veya yaralanmalara maruz kalan müşterilere yardımcı olur. yara izi bırakıyor. Kalıcı makyaj sanatçıları, yara izini örtmek için yara izi kamuflajı kullanan tıbbi dövme geliştirdiler. Bu, dünyadaki erkeklerin ve kadınların yaşamlarını gerçekten iyileştiriyor ve bu blogda, sizin veya müşteriniz için doğru olup olmadığına dair aşağıda bilgi vereceğiz.

Scar Kamuflajına Aday mısınız? İşte ideal bir adayın kriterleri:

  • Yara iyileşmiştir ve artık pembe veya rengi  değişmemektedir : Yara iziniz sabit renkte en az 9 ila 12 aylık olmalıdır. Kırmızı veya pembe ise veya rengi hala değişiyorsa, doku hala iyileşiyor olabilir. Saygın, deneyimli bir tıbbi dövmeci, cilde daha fazla zarar verebileceğinden skar dokusu üzerinde erken çalışmayacaktır.
  • Yara izi pürüzsüz ve makul derecede düzdür:  Kamuflaj dövmesi cilt dokusundaki aşırı değişiklikleri gizleyemez veya düzeltemez. Yara veya cilt bölgeniz inişli çıkışlıysa veya kalkıksa, işlem etkili olmayabilir. Herhangi bir cilt yüzeyi düzensizliğiniz varsa, lütfen herhangi bir tür tıbbi tedavinin önce cilt dokusunu iyileştirip iyileştiremeyeceğini görmek için önce bir Dermatolog veya Plastik Cerrah ile görüşün.
  • Yara izinin koyu kenarları yoktur:  Bir yara izinin etrafındaki koyu kenarlar veya sınırlar, ilk travma veya ameliyattan Post Inflamatuar Hiper-pigmentasyonu (PIHP) gösterir. Kamuflaj dövme işleminin hiper pigmentasyonu artırması ve daha geniş, daha koyu bir sınır oluşturması mümkündür. Bunun olma riski genellikle daha koyu ten tonlarında daha fazladır.
  • Aşağıdakilerden birine sahip olmayın:  Keloid, kabarık koyu kenarlı izler, Porto Şarabı doğum lekeleri; örümcek damarları; çiller; yaşlılık lekeleri; göz altı halkaları; hiper pigmentasyon; veya kararsız vitiligo (remisyonda değil). Bunlar lazerler, skleroterapi veya kimyasal peeling gibi dövme olmayan tıbbi tedavilerle iyileştirilebilir. Bu koşullar için en iyi tedavi yöntemi için lütfen bir doktora danışın.
  • Aday düzenli olarak bronzlaşmaz:  Yara izi kamuflaj dövmesi, çevresindeki ten rengiyle “mükemmel” bir eşleşme olmayacaktır. Bunun nedeni, kan akışı, vücut ısısı ve bronzlaşmadan kaynaklanan cilt tonlarındaki sürekli değişikliklerdir. Dövmedeki pigment, güneş ışığına veya bronzlaşma kabinlerine maruz kalırsa koyulaşmayacaktır, bu nedenle çevresindeki cilt bronzlaşırsa dövme daha açık görünebilir. Dövme rengi tabaklanmış tenle eşleştiğinde, çevresindeki tabaklanmış ten solduğunda daha koyu görünebilir. Bu nedenle, dışarıda vakit geçirirseniz, yaşam tarzınızı ayarlamanız veya dövmeyi “kış” veya “yaz” teniyle eşleştirip aradaki değişikliklerle yaşamaya karar vermeniz gerekecektir.

Kamuflaj yeniden pigmentasyon işleminin zaman ve sabır gerektirebileceğini lütfen unutmayın. Daha hassas ciltlerde yapılır ve anlık tepkisi değişebilir

Hemen Randevu Al

Salonumuzdan 7 gün 24 saat boyunca web sitemiz üzerinden randevu alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki formu doldurup bize göndermek.