Klasik Cilt Bakımı

Yağlı Cilt Klasik cilt bakımı uygulaması genellikle 1.5 saat süren ve ciltte sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, maske, ve nemlendirici ile masaj işlemlerinin yapıldığı bir uygulamadır. Hastanın herhangi bir ağrı ve acı duymadığı uygulamalardan biridir. Klasik cilt bakımı ile yapılan uygulamalar neticesinde hastanın cildi temizlenerek, cildinde tıkanmış olarak biriken yağ ve kirler arındırılma işlemidir. Cildin kaybettiği esnekliği ve nemi geri getirmiş olur. Klasik cilt bakımında deri kendini ayda bir yenilediği için ayda bir kez önerilmektedir.

Klasik cilt bakımı; stres, yorgunluk, sigara ve alkol tüketimi, çevre kirliliğine bağlı olarak ciltte meydana gelen bozulmalar su tüketiminin az olması gibi sebeplerle ayda bir cilt bakımı uygulanır. Bu işlemlerden sonra cildinizin yeniden nefes aldığını fark edeceksiniz. Eğer sizde cildinizin yaşlanma etkilerini gidermek ve sağlıklı bir görünüm kavuşmak isterseniz mutlaka denemelisiniz.

Görünümü genelde parlak ve yağlı, gözenekleri ise açık bir cilt tipidir. Gözeneklerin içi genellikle siyah noktalı ve sivilceli olur. Cildin üst tabakası genellikle kalındır. Yüzeyi portakal kabuğuna benzetilir. Akne problemini önüne geçmek için dikkatli bir temizlik programı uygulanmalıdır. Jel ürünleri, alkollü tonikler, su bazlı nemlendiriciler gibi ürünlerdir.

Akneli Cilt

Bu cilt türü genellikle yağlıdır. Ergenlik döneminde daha yaygındır. Annelerin geneli yüz dışında omuz ve sırtta da olabilir. Akne problemi ve siyah noktalar şeklinde başlar. O yüzden hem evde hem de bir uzman tarafından derinlemesine cilt bakımı yaptırmak şarttır. Akne ihmal edildiğinde tedavisi mümkün olmayan izlere yol açar.

 Olgun Cilt

Hücre yenilenmesi azalmış ve elastikiyet kaybı başlamış bir cilt türüdür. Ölü hücreler oluşarak cilde kötü bir görünüm verir. Yağ hücrelerinin yavaş çalışması ise derin çizgilere neden olur. Sürekli bakım yapılmaz ve nemlendirilmezse deri kurur ve kırışmaya sebebiyet verir.

 Kuru Cilt

İnce bir üst deriye sahiptir ve gözenekleri kapalı bir cilt tipidir. Yağ salgılanması genelde azdır. Mattır ve pul pul dökülmeler görülür. Cilt gergindir ve çabuk kırışır.

Hemen Randevu Al

Salonumuzdan 7 gün 24 saat boyunca web sitemiz üzerinden randevu alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki formu doldurup bize göndermek.