Saç Simülasyonu

Saç simülasyonu, epidermal mikropigmentasyon uygulanarak cerrahi olmayan bir alopesi kellik giderme yöntemidir.

Saç simülasyonu kesinlikle bir saç ekim yöntemi değildir. Ancak saç ekiminden sonra tamamlayıcı bir yöntem olarak kullanıldığında çok iyi sonuçlar verebilir. En başarılı sonuçlar genelde çok kısa saç yapısına sahip olan kişilerde görülmektedir. Ayrıca saçkıran gibi bölgesel saç problemlerinin çözümünde de çok etkili olmaktadır. Saç ekiminde donör bölgenin yetersiz olmasından dolayı istenilen sıklığa ulaşılamamasında, saç simülasyonu işlemi uygulanarak daha sık bir görünüm elde etmeye yardımcı olur. Ya da eski ve iz bırakan bir yöntem olan Fut izlerinin kapatılmasında oldukça başarılı bir yöntemdir.

Saç simülasyonu uygulamasının süresi tamamen saç açıklığının büyüklüğüne göre değişir. En küçük açıklıklar 30 dakika sürerken, en büyük açıklık ya da komple sıklaştırma işlemleri 5 saate kadar çıkabilmektedir. Ancak saç simülasyonu işleminden 1 hafta sonra pigmentlerin tamamen oturmasında sonra ufak bir rötüş işlemi daha sağlıklı sonuç verecektir.

Saç simülasyonu işlemi dövme cihazlarından daha farklı özel cihazlarla yapılmakla birlikte,kişiye özel ve tek kullanımlık steril iğnelerle ve steril ortamda çalışılmalıdır. Ortamın sterilliği saç ekiminden farklı olmamalıdır. Simülasyon işlemi saç ekiminden sonra uygulanabildiği gibi, saç simülasyonu yapılmış bir bölgeye de saç ekimi yapılabilir.

İşlem sonrasında hasta günlük hayatına tamamen dönebilir. Ayrıca saç ekiminden farklı olarak saç, aynı gün ılık bir duşla yıkanabilir.

Kalıcılığı, kullanılan pigment maddelerinin kalitesi ile doğru orantılı olarak 3 seneye kadar çıkabilmektedir. Bu kalitedeki pigmentler de tamamen biyolojik olup insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur.

Hemen Randevu Al

Salonumuzdan 7 gün 24 saat boyunca web sitemiz üzerinden randevu alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki formu doldurup bize göndermek.