Plazmapen

Son dönemde adını daha sık duymaya başladığınız plazma pen uygulaması cilt yenileme sistemlerinden biridir. Bu işlem plazma enerjisine dayanıyor ve bu enerjinin kozmetik amaçlı olarak kullanılması hedefleniyor. Plazma kalem azotu ve su buharını yüksek enerji ile birlikte iyonize ediyor. Bu sayede cilt yüzeyinde son derece küçük olan ve yanığa benzeyen hasarlar oluşturuluyor. Bu sayede cildin yenilenme süreci de tetikleniyor. Elbette işlem sırasında plazma kalemi belirli bir mesafeden uygulanıyor ve dolayısıyla cildin derin noktalarına değil sadece yüzey bölgesine bir müdahale gerçekleştiriliyor. 

Plazma pen uygulaması kapsamında havada asılı halde olan su buharı ve azot, özel kalem benzeri cihazın uç kısmından çıkan enerjiyle tepkimeye giriyor. Bu sırada ortaya çıkan moleküler değişim de cilt yüzeyinde istenen dokunun uyarılmasını sağlıyor. Yenilenmesi istenen dokuya çok küçük noktalar halinde hava uçuruluyor ve böylelikle cilt yüzeyinin iyonize olması sağlanıyor. Bir anlamda cildin yüzey bölümünün noktalar halinde buharlaştırıldığını söyleyebiliriz. Elbette söz konusu bu müdahale cildin yenilenmesi için gerekli dinamizmi de başlatıyor. Kısa zamanda çok küçük yara kabukları ortaya çıkıyor ve cildin onarımı da gerçekleştirilmiş oluyor. 

Hemen Randevu Al

Salonumuzdan 7 gün 24 saat boyunca web sitemiz üzerinden randevu alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki formu doldurup bize göndermek.